Tarkan Maner

Nutanix President and Chief Commercial Officer

Yüksek teknoloji ve kurumsal IT yöneticisi, yatırımcısı ve danışmanıdır. Odak alanları arasında siber güvenlik, SDx, sosyal ticaret, mobilite, hiper yakınsama altyapısı, bağlamsal zeka, 5G odaklı ‘nesnelerin interneti’/yapay zeka, mikro-mobilite ve özgür çoklu-bulut bilişim bulunmaktadır. Nexenta by DDN, Nexenta, Dell, Wyse, CA, IBM, Quest ve Sterling Software’de yönetici pozisyonlarında bulunmuştur. TechAmerica’nın bulut bilişim komisyonunun kurucu başkanıdır. Anki, DocuSign (IPO), Ripcord, Teradici, TreasureData, Wag!, Wheels, Workspot, Körfez Bölgesi Konseyi, Dünya Ekonomi Forumu Siber Güvenlik Merkezi, Silikon Vadisi Eğitim Vakfı ile kamu politikası ve özel politika konularını savunarak bölgedeki ve tüm dünyadaki insanların yaşam kalitesini arttırmayı hedefleyen Silikon Vadisi CEO’larından oluşan bir komisyon olan Silikon Vadisi Liderlik Grubu’nun yönetim/danışma kurullarında bulunmuştur ya da bulunmaktadır.

EY Girişimcilik Programı, Americas Society/Council of Americas ( AS/COA), MIT Ortak Girişimler, Girişimcilik Öğretimi Ağı (NFTE) Proje Skolkova (Rusya) ve Uzaktan Eğitim Afrika gibi ekonomik kalkınma, yoksulluğun ortadan kaldırılması, girişimcilik, eğitim ve sosyal adalet konularıyla ilgilenen bazı kar amacı gütmeyen kuruluşun liderliğini yürütme, danışmanlık yapma ve fon sağlamaktadır. Birkaç IT start-up şirketine/kuruluna danışmanlık yapmaktadır. 2012 E&Y Yılın Girişimcisi Ödülü kazananı ve 2013-2016 yılları arası ödül baş jürisidir. Mevcut işletme, ekonomi ve sosyal konular üzerine yazar, sıklıkla konuşmacı ve yorumcudur.

Istanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Midwestern State University’den MBA derecesi bulunmaktadır. Harvard Business School İleri Yönetim Programı’na katılmıştır. Sanatın, tarihin, politikanın, doğanın, futbolun, yenilikçi fikirlerin, hayatın, özgürlüğün, mutluluk arayışının ve her dinden, ırktan, cinsiyetten ve mezhepten sakinleriyle Dünya gezegeninin şevkli bir hayranıdır.