Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi

Değerli katılımcımız kongreye katılım sertifikası  22 Kasım tarihinden itibaren verilecektir.

Sertifika talebinizi 22 Kasım'dan itibaren  https://belgem.io/ sayfasına kayıt olarak yapabilirsiniz. 

İster BKM Express, ister Kimlik Bilgilerinizi girerek kayıt olabilirsiniz. 

Kayıt olduktan sonra belgem.io sayfasında sertifika talebinde bulunmanız gerekmektedir.

Sertifika talebinde bulunurken panel ismi yazmanıza gerek yoktur. 

Kongre yetkilimiz tarafından kongre katılım bilginiz kontrol edildikten sonra sertifikanız üretilecektir.  


Kongre kapsamındaki eğitimlerimiz katılımcılarımıza ücretsizdir. Ancak eğitim salonlarımız sınırlı sayıda kapasiteye sahip olduğundan salon doluluğuna göre kontenjan belirlenecektir.

Firmadan firmaya ifadesinin kısaltılmış hali B2B’dir (Business to Business).

B2B’de, firmalar ürün, hizmet ve ihtiyaçları konusunda karşılıklı bilgi aktararak, beraber iş yapma olanakları araştırır.

19-20 Kasım 2019 tarihlerinde düzenlenecek Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi’nde reel sektör firmaları ile Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği üyesi aracı kurum ve portföy yönetim şirketlerinin bir araya geleceği B2B görüşme alanı oluşturulmuştur.

B2B görüşme alanında reel sektör firmaları, aracı kurum ve portföy yönetim şirketlerinden ücretsiz danışmanlık alabilecektir.

B2B görüşmeler, sermaye piyasalarından fon temin etmek, yatırımlarını sermaye piyasalarında değerlendirmek ve faiz/döviz riskini yönetmek isteyen tüm reel sektör firmalarına açıktır.

Kontenjanın sınırlı olması nedeniyle B2B görüşmede bulunmak isteyen firmaların Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi web sitesinin B2B bölümünde yer alan bilgileri 31 Ekim 2019 tarihine kadar doldurarak kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

Kongreye kayıt ücretsizdir. Katılımcılar internet sitemiz üzerinden kayıtlarını yapabilirler. Kayıt olmak için tıklayınız.

Uygulama, üzerinden yan menüdeki dil ayarından İngilizce ya da Türkçe olarak seçebilirsiniz. 

Kongreye kayıtlar cep telefonlarına yüklenen mobil uygulama üzerinden yapılacaktır. Akıllı telefon kullanmayan katılımcılarımızın kayıtları, kongre günü danışma masasındaki görevliler tarafından alınacaktır. Katılımcılar, yapılan kayıtların ardından görevlilerin yönlendireceği geçiş noktalarından kongre alanına girebileceklerdir. Ancak, kongreye giriş ve kayıt süresince mobil uygulama yükleyen katılımcılara öncelik verileceği için, kongre günü akıllı telefon kullanmayan katılımcılara yoğunlukla karşılaşabileceklerini hatırlatmak isteriz.

Ayrıca, bu katılımcılar mobil uygulama kullanmadıkları için, kongre süresince ilgili program ve diğer bilgilendirme detaylarını kongre alanında bulunacak olan kiosklar üzerinden öğrenebilecekler. Kongre günü yapılacak olan anons, değişiklik ve program başlangıçları hakkında gene bu kiosklardan bilgi alabilecekler.

Pasaport numaranız, Sayın Cumhurbaşkanımızın katılımı beklendiğinden güvenlik amacıyla ve her bir katılımcının tek kayıt yapmasını sağlamaya yönelik olarak istenmektedir. Pasaport numaranız da dahil olmak üzere tüm kişisel verileriniz 6698 Kişisel Verilerin Korunması Kanununa göre tarafınızca verilen izin kapsamında işlenecek ve TSPB dışında herhangi bir kişiye aktarımı söz konusu olmayacaktır.

Kongre herkese açıktır ve ücretsizdir. Kongrede, kamu karar alıcı birimlerinin temsilcilerinin, sermaye piyasası kurumları temsilcilerinin, yatırımcı ve yatırımcı adaylarının, reel sektör temsilcilerinin bir araya gelmesini, güncel gelişmeler konusunda en yetkin kişilerden bilgi almasını amaçlıyoruz. Ayrıca, kongremiz sermaye piyasalarıyla ilgilenen üniversite öğrencilerine de açıktır.

Kongreye girişler cep telefonlarınıza yüklenilmesi istenecek "TSP Kongre" uygulaması yoluyla gerçekleştirilecektir. "TSP Kongre" uygulamasını işletim sistemine göre aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz. Ayrıca, kaydınız sonrasında Kongreyle ilgili güncel gelişmeler de cep telefonunuza iletilecektir.

IOS:           Uygulamayı İndirin

ANDROID:  Uygulamayı İndirin

T.C. kimlik numaranız, Sayın Cumhurbaşkanımızın katılımı beklendiğinden güvenlik amacıyla ve her bir katılımcının tek kayıt yapmasını sağlamaya yönelik olarak istenmektedir. T.C. kimlik numaranız da dahil olmak üzere tüm kişisel verileriniz 6698 Kişisel Verilerin Korunması Kanununa göre tarafınızca verilen izin kapsamında işlenecek ve TSPB dışında herhangi bir kişiye aktarımı söz konusu olmayacaktır.

Kongremiz, İstanbul Wyndham Grand Levent Oteli’nde düzenlenecektir. Kongre merkezimizin krokisine ve adresine buradan ulaşabilirsiniz.

Kongreye katılacak katılımcılarımızın konaklamalarına dair herhangi bir organizasyon hizmetimiz bulunmuyor.

Top