Servisîmin Cömert

Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi

Servisîmin, 1975 yılında Boğaziçi Üniversitesi, Idari Bilimler Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, MBA derecesini Amerika Birleşik Devletleri, New York eyaletinde, University of Rochester’dan aldı.

Profesyonel hayatta demir-çelik (Borusan Holding A.Ş) ve tekstil sektöründe (Akkök Grup) finansmandan sorumlu genel müdür yardımcılığı pozisyonlarında çalıştı. 1991 yılında Türkiye pazarına giren RJ Reynolds Tobacco Turkiye’ye finans direktörü olarak katılıp finans ve IT departmanlarını kurdu. 1995 yılında, aynı şirketin Türkiye genel müdürü pozisyonuna getirildi. Şirket içinde dünyada bu pozisyona getirilen ilk kadın oldu. 1999’da şirketin, tüm dünyada Japan Tobacco International tarafından satın alınmasından sonra bölge başkan yardımcılığı pozisyonuna getirildi, Türkiye ve Kazakistan pazarlarını yönetti. 2006 yılında profesyonel hayattan emekli oldu.

İş hayatının girişimcilik döneminde gayrimenkul geliştirme sirketini kurdu ve yönetti. Halen Ayvalık’ta aile işi olan zeytinyağ üretimini devam ettirmektedir.

Servisîmin Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGIDER) üyesidir. 6 yil boyunca yönetim kurulunda görev almış, saymanlık ve gençlik projelerinden sorumlu Gençlik Strateji Grubu Baskanlığını yürütmüstür. Servisîmin halen Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği (BÜMED) yönetim kurulu üyesidir. SES Eşitlik ve Dayanişma Derneği’nin kurucu üyesidir ve yönetim kurulunda görev yapmaktadır.

Servisîmin tüm sosyal sorumluluk çalışmalarında, kadının güçlenmesi ve genç kadınların iş hayatına girmesi konularına odaklanmaktadır.

Servisîmin’in 37 yaşında bir oğlu vardır.