Selim Yazıcı

TEB Yatırım , Genel Müdür
Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği , Başkan Vekili

Haziran 2020’den beri TEB Yatırım’da Genel Müdürlük görevine devam etmekte olan Selim Yazıcı, Türkiye Sermaye Piyasaları’na ilk olarak 1996 yılında Yatırım Bankacılığı Analisti olarak adım atmıştır. Takip eden yıllarda Garanti Bankası’nda önce hazine sonra yatırımcı ilişkileri bölümlerinde kariyerine devam etmiş ve 2002 yılında TEB Grubu’na banka ve sigorta sektörü analisti olarak geçmiştir. Bu kapsamda bir dönem New York’ta Türk pay senetlerinin Amerikalı yatırımcılara pazarlanmasında çalışan Yazıcı, 2006-2009 yılları arasında Londra’da Lehman Brothers, Nomura ve Unicredit gibi uluslararası kurumlarda kıdemli analist olarak görev yapmıştır. Türkiye’ye döndükten sonra tekrar TEB Yatırım’da benzer görevleri yönetici olarak yapmaya devam eden Yazıcı, 2012 yılında portföy yönetimi sektörüne transfer olmuş 8 yıl boyunca TEB Portföy Yönetimi’nde yatırımlardan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür olarak çalışmıştır.

2018-2021 yılları arasında yılında Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD) Başkanlığı ve Avrupa Fon ve Varlık Yönetimi Birliği (EFAMA) Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Selim Yazıcı mevcut durumda Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) Başkan Vekili ve Türkiye Menkul Kıymetleştirme Şirketi (TMK) Yönetim Kurulu Üyesidir.

Kadıköy Anadolu Lisesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği bölümü mezunu olan Selim Yazıcı 1995-1996 yıllarında British Council bursuyla University of Warwick’de ekonomi ve finansman alanında yüksek lisansını tamamlamıştır.