Rose Easton

Sorumlu Yatırım İlkeleri (PRI), Kuzey Avrupa, Orta Doğu ve Afrika İmzacı İlişkileri Direktörü

Rose Easton, 2021’de Kuzey Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesi İmzacı İlişkileri Direktörü olarak aramıza katılmıştır ve imzacılarımıza sorumlu yatırım uygulamalarında en iyi desteği sağlamak için ilişki yöneticileriyle birlikte çalışmaktadır.

PRI’ya katılmadan önce Rose Easton, 25 yıl boyunca finans sektöründe varlık yönetimi alanında iş geliştirme ve müşteri ilişkileri departmanlarında çalışmıştır. En son görevinde, Ninety One (eski adıyla Investec Asset Management) firmasında müşteri yönetimi görevini başarıyla oluşturmuş, geliştirmiş ve yürütmüştür. Bunlardan önce, Easton AllianceBernstein’da danışman ilişkileri direktörlüğü ve müşteri danışmanlığı ve Merrill Lynch Investment Managers’da müşteri direktörlüğü ve ABD öz sermaye ürünleri uzmanlığı görevlerini üstlenmiştir. Kariyerine Goldman Sachs International’da özel varlık yönetimi alanında başlamış ve Goldman Sachs Asset Management’ın alt danışmanlık işlerinde de çalışmıştır. Easton, Gelişmekte Olan Pazar yatırım çözümleri alanında özel deneyim sahibidir ve sürdürülebilir yatırım konusuyla ilgilenmektedir.

Easton, Portsmouth Üniversitesi’nden İspanyolca ve Latin Amerika Çalışmaları alanında şeref öğrencisi unvanı ile lisans derecesine ve Çevresel, Sosyal ve Yönetişim (ESG) Yatırımları konusunda yatırım yönetimi (IMC) ve yeminli mali müşavir (CFA) sertifikalarına sahiptir.