Mehmet Gerz

Ata Portföy Yönetimi A.Ş., CEO

Mehmet Gerz Ata Portföy Yönetimi’nde CEO ve CIO olarak görev yapmaktadır. Daha önce Drake Capital, Yapı Kredi Yatırım, Bayındır Menkul, Oyak Yatırım ve Sparx adlı Japon fon yönetim şirketinde çalışan Gerz, yatırım finans sektöründe 25 yıllık deneyime sahiptir

Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik mühendisliği mezunu olan Gerz, ABD’de University of Maryland’de finans alanında çift dal yüksek lisans (MBA/MS) eğitimini Türk Eğitim Vakfı bursu ile tamamladı. İTÜ’de İşletme doktora eğitimini tez hariç tamamlayan Gerz, Ekim 2019’da Duke Üniversitesi davranışsal finans araştırma merkezi Common Cents Lab küresel akademik üyesi (“global fellow”) olmuştur.

FODER (Finansal Okur Yazarlık ve Erişim Derneği)’de yönetim kurulu üyeliği, Yatırım Profesyonelleri Derneği ve Rize Vakfı’nda denetim kurulu üyeliği yapmakta, Türk Eğitim Vakfı ve çeşitli üniversitelerin eğitim faaliyetlerine gönüllü olarak katkı yapmaktadır. Capital adlı aylık dergide Piyasalar adlı bir köşe yazmakta olan Mehmet Gerz, iyi derecede İngilizce ve orta derecede Almanca bilmektedir.

1970 Rize, Çayeli, Ortaköy doğumlu olan Mehmet Gerz, evli ve iki çocuk babasıdır. İlk okulu Çayeli Ortaköy’de tamamlayan Mehmet Gerz, orta ve lise öğrenimini Sivas Pamuk Pınar Öğretmen Lisesi’nde yatılı olarak tamamladı.