Jonathan Labrey

Politika Yöneticisi & Birleşik Krallık Ofisi Müdürü

Jonathan Labrey, Değer Raporlama Vakfı’nda (Value Reporting Foundation) Politika Yöneticiliği görevini yürütmekte, politika yapıcılar ve düzenleyicilerle kurumun kitlelere kanaat önderliği yapan stratejisini oluşturmaya liderlik etmektedir. Muhasebe ve kurumsal raporlama alanlarında kamu politikası, kurumsal yönetim ve düzenleme konularında 17 yılı aşkın deneyime sahiptir.

Sn. Labrey, 2012-2021 yılları arasında IIRC’de Küresel Politika ve Stratejiden Sorumlu olarak görev almıştır. Bu süre zarfında, Singapur’da yaşadığı dönemde bölge genelinde çalışarak Asya pazarları üzerine özel bir uzmanlık geliştirmiştir. İşletmeler, yatırımcılar, düzenleyiciler ve muhasebe meslek kuruluşları ile yakın iş birliği içinde çalışarak sermaye piyasası ve kurumsal yönetim konularında derin bir anlayışın yaratıcılığını üstlenmiştir.

Sn. Labrey, 2004-2010 yılları arasında İngiltere ve Galler Yeminli Mali Müşavirler Enstitüsü’nde (ICAEW) halkla ilişkiler ve politika ekibinin başkanlığını yürütmüştür. 2010-2012 yılları arasında Birleşik Krallık Finansal Raporlama Konseyi’nde iletişim başkanlığı yapmıştır. King’s College London Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmasının akabinde profesyonel kariyerine Birleşik Krallık Parlamentosu’nda milletvekili danışmanı olarak başlamıştır.