İskender Ada

İnfina Yazılım A.Ş., Satış, Pazarlama ve İş Geliştirme, Genel Müdür Yardımcısı

1998 yılından itibaren aracı kurumların hazine (borçlanma araçları, repo, açık piyasa işlemleri vb.), nakit yönetimi, müşteri hesap yönetimi, hisse, türev araçlar, OTC işlemler, yurtdışı menkul kıymet işlemleri, kaldıraçlı işlemler, muhasebe, vergi, para piyasaları, halka arz ve bireysel portföy yönetimi operasyonlarını yürütmüş, yönetmiş ve geliştirmiştir.

Aracı kurum nezdinde kurulan fon hizmet birimlerinde yatırım fonları ve yatırım ortaklıklarına ait tüm operasyon ve muhasebe süreçlerini yürütmüş, yönetmiş ve geliştirmiştir.
Aracı kurum nezdinde, yatırım fonları ve bireysel müşterilere hizmet verecek şekilde portföy saklama birimini kurmuş, yönetmiş ve iş süreçlerini geliştirmiştir.

Mayıs 2019’da İnfina Yazılım A.Ş.’de İş Geliştirme Direktörü olarak göreve başladıktan kısa bir süre sonra, Ocak 2021’de Satış, Pazarlama ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır.
Sermaye piyasalarının gelişimine katkı sağlamayı hedefleyerek Fintechtime Dergisi ve Para&Borsa internet sitesinde yazılar yazmaktadır. İnfina ile Dijital Finans isimli bir podcast serisi yapmıştır. Ekotürk TV’de Dijital Finans isimli bir canlı yayın programını hazırlayıp sunmaktadır.