Ilgın Kökleşmişefe

ACCA Türkiye, İş Geliştirme Müdürü

İş yaşamına 2009 yılında Corporate & Public Strategic Advisory Group (CPS) adlı danışmanlık firmasında Kurumsal İlişkiler Uzman Yardımcısı olarak başlayan Ilgın Kökleşmişefe, CPS’deki kariyerine 2012- 2016 yılları arasında Kurumsal İlişkiler Uzmanı olarak devam etti. 2016 yılında kariyerine Grayling Türkiye’de Kurumsal İlişkiler Danışmanı olarak devam etmiş ve sonrasında TAYSAD Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği’nde Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak görev aldı.

Eylül 2018 tarihinde ACCA Türkiye’de Kurumsal İlişkiler Müdürü olarak başladığı görevine Nisan 2021 tarihinden itibaren İş Geliştirme Müdürü olarak devam etmektedir.
Marmara Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nden 2007 yılında mezun olan Ilgın Kökleşmişefe, Yüksel Lisans derecesini Fransa’da Strasbourg Siyaset Bilimi Enstitüsü’nde Avrupa Birliği Politikaları bölümünden 2008 yılında almıştır.
Ilgın Köklemişefe İngilizce ve Fransızca konuşmaktadır ve 2018 yılından bu yana Jean Monnet Mezunlar Derneği’nde Başkan Yardımcısı olarak görev almaktadır.