Hakan Erten

Nova Nora Danışmanlık A.Ş., Kurucu

Hakan Erten, Nova Nora Danışmanlık A.Ş.’nin kurucusudur. Çokuluslu şirketlerden erken aşama girişimlere kadar uzanan geniş bir müşteri portföyüne yönetim danışmanlığı ve finansal danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Temel uzmanlık konuları arasında finans, muhasebe, strateji, kurumsal yönetim, satınalma ve birleşmeler, halka arz ve inovasyon yönetimi yer almaktadır. Halen aile şirketlerinin hissedarları ve üst düzey yöneticileri, KOBİ’ler ve teknoloji girişimlerine yönelik, finansal yönetim, fon yaratma, yatırımcılarla ilişkiler, finansa erişim, global büyüme, strateji danışmanlığı ve iş geliştirme alanlarında özelleştirilmiş hizmetler sunmaktadır.
Nova Nora Danışmanlık A.Ş.’yi kurmadan önce, 2000 ile 2020 yılları arasında dünyanın önde gelen uluslararası denetim ve danışmanlık firması olan Deloitte’ta çeşitli roller almış olup, en son şirket ortağı ve inovasyon lideri rollerini üstlenmiştir. Deloitte’ta geçirdiği süre boyunca çeşitli büyüklük ve sektörlerdeki müşterilere sunulan denetim ve danışmanlık hizmetlerini yönetmiştir. Ayrıca, Deloitte içindeki kurumsal inovasyon ve kurumiçi girişimcilik çalışmalarını koordine etmiştir. Bir iç girişim olarak kurulan ve teknoloji girişimlerine özel hizmetler sunmayı amaçlayan, DeloitteUP programının kurucusudur. Bu çalışmalar sırasında, girişimler, yatırımcılar, hızlandırıcılar, mentorlar ve girişimcilik ekosisteminin diğer önemli oyuncuları ile yakın çalışma fırsatı bulmuştur.
Hakan Erten, 2000 yılında Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünden mezun olup, aynı üniversitede Sermaye Piyasaları ve Borsa Yüksek Lisans programını 2004 yılında tamamlamıştır. Halen, İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Yönetim-Organizasyon alanında İşletme Doktora Programına devam etmekte olup, temel çalışma konusu kurumlar ve girişimlerin iş birliği üzerinedir.