Farah Jaafar-Crossby

Labuan Uluslararası İş ve Finans Merkezi (IBFC) CEO

Farah Jaafar-Crossby, Labuan Uluslararası İş ve Finans Merkezi’nin (Labuan IBFC) resmi pazar geliştirme ajansı olan Labuan IBFC Incorporated Sdn Bhd’nin (LIBFC Inc.) CEO’sudur. LIBFC Inc, Malezya Maliye Bakanlığı’nın kapsamında bulunan biryasal düzenleme kurumu olan Labuan Finansal Hizmetler Kurumu’nun bir iştirakidir.

Tecrübeli bir stratejik iletişim ve finansal hizmetler uzmanı olan Farah’ın 25 yıldan fazla süredir sermaye piyasalarında ve toptan finansal hizmetler sektöründe edindiği tecrübe onu, Labuan IBFC’yi Asya yetki alanı içerisinde tercih edilen varlık olarak daha da geliştirmek için doğru noktaya getirmiştir.

Farah daha öncesinde, pazar geliştirme ve stratejik iletişim rollerinde yer aldığı Asya Finans Enstitüsü ve Bursa Malezya dahilinde çalışmaktaydı. Aynı zamanda, Malezya borsacılarını temsil eden endüstriyel lobi grubu olan Malezya Stok Brokerliği Şirketleri Birliği ‘ni yönetmek, çok sayıda paydaş yönetimi, finansal hizmet geliştirme girişimleri ve pazarlamayı çevreleyen konular hakkında eşsiz bir fikir edinmesini ve tecrübe kazanmasını sağladı.

Farah, Birleşik Krallık’taki Sheffield University’den Hukuk diplomasına (Hons) sahiptir.