Esra Odabaşı

ES Kariyer Engelli İstihdamı Danışmanlığı, Kurucu

Esra; birçok farklı global firmada -Imperial Tobacco, Boehringer Ingelheim, ABBOTT ve EnerjiSA gibi – uzun yıllar İnsan Kaynakları Departmanında farklı görevlerde sorumluluk almıştır.
Ayrıca kendisi de engelli olan Esra, engelli çalışan-işveren ve insan kaynakları üçgeni içerisinde aktif rol alarak doğru iletişim ve etkileşimin sağlanmasına destek olmuştur.
Kendi engelinden yola çıkarak 2016 yılında Türkiye’de ilk ve tek engelli istihdamı konusunda danışmanlık veren şirketi olan ES Kariyer’i kurmuştur. ES Kariyer, engelli seçme ve yerleştirme hizmeti, eğitim ve çeşitlilik&kapsayıcılık projeleri ile ilgili 80’in üzerinde şirket ile iş birliği yapmaktadır.
Hala birçok farklı şirket ve üniversitelerde Engelli İstihdamı, Equality-Diversity-Inclusion / Eşitlik-Çeşitlilik-Dahil Etme konusunda danışmanlık vermekte ve seminerler düzenlemektedir. Garanti BBVA & KAGİDER & Ekonomist’in düzenlediği yarışmada Yılın Kadın Sosyal Girişimcisi ödülünü alan Esra ilham verici konuşmalarla farkındalığı artırmaktadır.