Eray Akdağ

Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD), Yönetim Kurulu Y. Üyesi / Borusan Holding Kamu Politikaları ve Kurumsal İlişkiler Direktörü

Borusan Holding Kamu Politikaları ve Kurumsal İlişkiler Direktörü olarak görev yapmakta olan Eray AKDAĞ, Ankara Ofisi’ni yönetmekte ve Borusan Grup Şirketlerinin (Borusan Mannesmann Boru, Borçelik, Borusan Lojistik ve Borusan Limanı, Borusan CAT, BMW, Mini, Jaguar ve Land Rover markalarını Türkiye’de temsil eden Borusan Otomotiv Grubu, Supsan, Borusan Araç İhale, Borusan EnBW Enerji başta olmak üzere) kamu angajman politikalarına katkı sağlayarak yön vermektedir. Bu kapsamda TOBB, DEİK, TAİK, Amerikan Ticaret Odası ABD-Türkiye İş Konseyi, TÜSİAD, YASED, Amerikan Şirketler Derneği AmCham ABFT ve Alman – Türk Ticaret ve Sanayi Odası (AHK Türkiye) gibi önde gelen iş dünyası temsil örgütlerinde de aktif olarak sorumluluk üstlenmektedir.
Daha önce on yılı aşkın süre TÜSİAD’ın Ankara Daimi Temsilcisi olarak görev yapan AKDAĞ, yaklaşık 16 yıl süreyle görev aldığı bu kurumda TBMM ve bakanlıklar başta olmak üzere çok sayıda resmi ve diplomatik kurum ile kapsamlı çalışmalar yürütmüş, bu kurumlarla önde gelen ulusal ve uluslararası şirketler arasında köprü görevi görmüştür. Ayrıca Ankara Üniversitesi, TOBB ETÜ, California Berkeley School of Law, The George Washington University, ODTÜ, Boğaziçi Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi gibi çeşitli üniversitelerde yüksek lisans, doktora ve sertifika programlarında misafir eğitmen olarak yer almıştır.
Çeşitli düzeylerde İngilizce, Japonca ve Almanca bilen, Türkçe ve İngilizce yayınları bulunan Akdağ; resmi Uluslararası Liderlik Programları kapsamında 2004 yılında Japonya ve 2010 yılında Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlıklarınca bu ülkelerdeki programlarda ağırlanmış, 2015 yılında ise Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Avrupa Takımı’na seçilmiştir.
Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD) ve KALDER Ankara Yönetim Kurulu’nda aktif görev alan AKDAĞ ayrıca World Economic Forum’un Global Shapers Ankara Hub’ını kurmuş, Türkiye Teknoloji Vakfı (TTGV) ve TEDxTunalı gibi kurumlarda çeşitli gönüllü çalışmalar yürütmüştür.