Ekrem Arıkan

Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş., Genel Müdür / Yönetim Kurulu Üyesi

Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’nde, yüksek lisansını Yeditepe Üniversitesi İşletme (MBA) bölümünde tamamlamıştır. İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde İşletme Yönetim doktora çalışması tez aşamasındadır. İngilizce, Almanca ve başlangıç seviyesinde Arapça bilmektedir.
Microsoft’ta 1998’de Destek Mühendisi, 1999’da Program Uzmanı, 2000’den itibaren Windows Uluslararası Ürün Geliştirme Grubunda Program Yöneticisi olarak görev yapmıştır.
Ziraat Teknoloji’de (Fintek Finansal Teknoloji Hizmetleri A.Ş.) 2007’de BT Mimarisi Müdürü, 2009’da Proje Yönetim Ofisi Müdürü, 2011’de BT Güvenlik Müdürü olarak göreve başlamış, 2013’de Kurumsal Gelişim Direktörü olarak atanmıştır.
2014’de Ziraat Hayat ve Emeklilik A.Ş.’de Bilgi Teknolojileri, Müşteri Hizmetleri ve Çağrı Merkezi, İK ve Destek Hizmetlerinden sorumlu BT ve Kurumsal Gelişim Grup Müdürü olarak görev yapmıştır.
2015’de kurulan EPİAŞ (Enerji Borsası) Enerji Piyasaları İşletme A.Ş.’de Başkan Danışmanı olarak göreve başladıktan sonra Strateji Geliştirme Direktörü olarak atanmıştır.
2016’dan itibaren Borsa İstanbul Grubu bünyesinde Takasbank’ta BT Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır.
2019 Nisan ayından itibaren, Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş.’de Genel Müdür ve Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.