Delphine Riou

BNP Paribas Asset Management Sürdürülebilirlik Araştırmaları Direktörü

Delphine 2017’de oto, sağlık ve sanayi sektörleri için ESG (çevresel, sosyal, yönetimsel) analisti olarak BNPP AM’ye katıldı. Ayrıca yatırım ekiplerinin ESG faktörlerine ulaşmalarına, entegre olmalarına ve raporlamalarına yardımcı olarak, ESG entegrasyon sürecine katkıda bulunuyor.

2001 yılında PSA Peugeot Citroen’e geçmeden önce kariyerine 1998 yılında, beş yıl boyunca finans sorumlusu olarak görev yaptığı BNP Paribas firmasında başladı. Delphine, 2007’de, Dünya Bankası’nın özel kolu olan IFC’de çalışmak üzere Fas’a taşındı ve çevre ve sosyal standartlar desteklenirken girişimciliğe giriş reformunda operasyondan sorumlu kişi olarak görev yaptı. 2011 yılında Fransa’ya dönerek, bir kamu kuruluşu için girişimcilik yöneticisi olarak girişimcilik danışmanlığı hizmetleri alanında devam etti. Bu deneyimlerden yola çıkarak Delphine, 2015 yılında komisyonculuk firması, Natixis’de ve 2016’da bir varlık yönetim şirketi olan Covea Finance’de (sigorta grubu) SRI / ESG analisti olarak çalışarak bu alanda uzmanlaşmaya devam etti,.

Delphine, Paris Dauphine’den (1996) ve Finansta ESC programı ile Business School, Toulouse, Fransa’dan (1998) yüksek lisans derecesine sahiptir.