Burak Arslanpay

İnfina Yazılım, Genel Müdür Yardımcısı (trade ürünleri) / Öneriver, Kurucu Ortak

1971 doğumlu olan Burak Arslanpay İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat bölümünü 1993 yılında tamamladı.

1993-1998 yılları arasında sırasıyla Deha Menkul değerler ve Demir yatırımda borsa üye temsilcisi olarak sermaye piyasalarında çalışma hayatına başladı. 1999 yılında HSBC yatırımda yurtdışı işlemler yöneticisi olarak devam eden çalışma hayatında 2004-2010 yılları arasında sırasıyla HSBC Portföy, Ziraat Portföy ve Garanti Portföy’de hisse senedi ağırlıklı yatırım fonları ve emeklilik fonları yöneticiliği yaptı.
SPK 3. Seviye lisans sahibi olan Burak Arslanpay 2010 yılından itibaren İnfina yazılımda trade ürünlerinden sorumlı yazılım ürün yöneticisi olarak çalışma hayatına devam etti. Sermaye piyasalarında aracı kurum ve portföy yönetim şirketlerinin emir iletim ve yönetimi süreçlerine yönelik beş farklı EUREKA/TUBITAK projesi yürütmüş ve başarıyla tamamlamıştır.

2017 yılından itibaren İnfina yazılımda trade ürünlerinden sorumlu Genel müdür yardımcısı olarak devam ediyor. 2019 yılında kurulan ve İnfina Yazılım’ın kurum için girişimi olan Öneriver Yazılımda Ürün ve operasyondan sorumlu kurucu ortaktır.