Bülent Özütürk

Tüyid -Yatırımcı İlişkileri Derneği, Genel Sekreter

Hacettepe Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden 1996 yılında mezun oldu ve aynı yıl Sermaye Piyasası Kurulu’nda Uzman Yardımcısı olarak görev yapmaya başladı.
SPK’dan ayrıldığı 2008 yılına kadar sırasıyla, Kurumsal Yatırımcılar ve Araştırma Daireleri’nde uzmanlık, Başkan Danışmanlığı ve Kurumsal Yatırımcılar Dairesi Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2008’de TAV Grubu’na katılan Özütürk, 2008-2010 yılları arasında Havaalanları Yer Hizmetleri (Havaş)’nde Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı yaptı. 2010-2015 yılları arasında ise TAV Havalimanları Holding’de Yatırımlar Koordinatörü olarak çalıştı.

2015 yılında Havaş’ta Mali İşler Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulunduktan sonra yine kısa bir süre Dinamo Danışmanlık’ta Danışmanlık yaptı. 2016 yılında ise CNR Holding Finans Direktörlüğü görevinde bulundu.

En İyi İkinci Çözüm adında bir kitabı bulunan ve sermaye piyasasına ilişkin tüm lisanslara sahip, Özütürk, 2013-2015 yılları arasında DEİK Yurtdışı Yatırımlar İş Konseyi Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. Evli ve iki kız çocuğu babasıdır.