Berrin Kuleli

KAGİDER, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

İstanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatını ve ardından İstanbul Üniversitesi Uluslararası İş İdaresi master programını bitirdi. Osmanlı Bankası Merkez Şubesinde İhracat Dept.da başladığı iş hayatına Procter & Gamble’da mali analist olarak devam etti.

Daha sonra Türkiye’de ki Shell şirketinde 10 yıl süre ile Satış ve Pazarlama bölümlerinde planlama analisti, Trakya ve İstanbul bölge saha satış müdürü ve Akaryakıt istasyonları eğitim müdürü olarak çalıştı. Hizmet kalitesinin geliştirilmesi konusunda bir çok eğitimin oluşturulmasını sağladı ve eğitimler verdi ve müşterilere daha iyi hizmet sunmak için Shell tarafından geliştirilen pek çok uluslararası projede bizzat görev aldı. Bu çalışmalarını sürdürürken yürüttüğü bir projeden esinlenerek 1998 yılında profesyonel hayattan ayrılıp Piramit Danışmanlık adında kurduğu şirketi ile girişimciliğe adım attı. Türkiye’de ikamet eden bir çok uluslararası ve yerli şirkete müşterilere sunduğu hizmet kalitesini arttırmalarını sağlayacak gizli müşteri projelerini anlattı ve projelerin uygulanmasını sağladı. Gizli müşteri çalışmalarının pek çok sektörde ilk defa uygulanmasına öncülük etti. KAGİDER’de (Türkiye Kadın girişimciler Derneği) halihazırda yönetim kurulu üyesi ve sayman olup daha önce 5 yıl denetim komite başkanlığı yapmıştır. Lead Network Türkiye Derneğinin kurucu üyesi ve Yönetim Kurulu Üyesidir.

KAGİDER ve LEAD Network Türkiye’de kadınların gerek girişimci olması, gerekse genel müdür ve yönetim kurullarında yer almalarını desteklemek adına sosyal sorumluluk çalışmaları yürütmektedir. Kadın girişimcilere işlerini geliştirmek için satış ve pazarlama eğitimleri vermektedir. Avrupa Birliği Mentör Proje Ağında Mentör eğitimi almıştır, pek çok girişimci kadına mentörlük yapmaktadır. Balkan Kadın komisyonu tarafından dünyada ki kadın girişimcilere rol model olmak üzere Türkiye’de seçilmiş 3 kadın girişimciden biridir.

Evli ve 1 kız çocuk annesidir.