Attila Köksal, CFA

FODER, Yönetim Kurulu Başkanı

Orta öğrenimini İstanbul Erkek Lisesi’nde tamamlayan Attila Köksal, 1983 yılında Boğaziçi Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuş, 1985 yılında Philadelphia Drexel Üniversitesi’nden MBA derecesi almıştır.
Yatırım bankacılığı kariyerine Princeton’da Center for International Financial Research Inc. de başlayan Köksal, sırasıyla Saudi American Bank, Tacirler Menkul Değerler, İnter Yatırım, İnter Portföy ve Demir Yatırım’da yöneticilik görevlerinde bulunmuştur.
2002-2020 arası Ünlü Menkul Değerler’de Genel Müdürlük ve ardından yönetim kurulu üyeliği görevlerini sürdüren Köksal, 2011-2014 yılları arasında Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği’nde Yönetim Kurulu Başkanlığı, çeşitli dönemlerde Borsa İstanbul, VOB A.Ş. ve CFA Institute’da Yönetim Kurulu üyeliği görevlerinde bulunmuştur.
Köksal, halihazırda Turkish Bank’ın bir iştiraki olan Turkish Dijital Teknolojiler A.Ş.’de, Türk Sigorta’da ve WWF Türkiye’de yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulunmakta olup, Nisan 2019 tarihinden beri Finansal Okuryazarlık ve Erişim Derneği’nin (FODER) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir.
Sabancı Üniversitesi’nde Davranışsal Finans dersleri vermekte olan olan Köksal’ın, yazar arkadaşları ile birlikte kaleme aldığı ‘Geleceğe Yatırım’ serisi altında ‘Yarının Büyükleri İçin Tasarruf ve Yatırım Tavsiyeleri’ ve ‘Aileler İçin Tasarruf ve Yatırım Tavsiyeleri’ adlı iki kitabı bulunmaktadır. Son kitabı ‘Parasal Konularda Yaptığımız Hatalar’, tasarruf, birikim ve yatırım konularında yaptığımız hataları, bunların yaşamlarımız üzerindeki olumsuz etkilerini ve bu etkileri azaltmak için yapılması gerekenleri kapsamaktadır.